Majówka w centrum 18.05 2024

Dnia 18 maja 2024r. w Herbach miała miejsce Majówka w Centrum, podczas której dokonano
oficjalnego otwarcia nowo przebudowanego centrum miejscowości. Wójt Gminy Herby – pani Iwona Burek powitała zaproszonych gości oraz wszystkie przybyłe osoby, a następnie przedstawiła historię powstania tegoż miejsca w nowej formie architektonicznej. Głos zabrali także Posłowie na Sejm RP –pan Andrzej Gawron oraz pan Przemysław Witek. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele “GRUPY VERSO” – projektanta centrum miejscowości oraz wykonawca robót właściciel firmy “TEL-BRUK”.
Uroczystości towarzyszyło posadzenie pamiątkowego dębu papieskiego, którego historię wszystkim zgromadzonym przybliżył Nadleśniczy Nadleśnictwa Herby – pan Robert Gorzelak. Na potwierdzenie autentyczności sadzonego drzewa wręczył na ręce pani Wójt certyfikat potwierdzający jego prawdziwość.
Uroczystości towarzyszył koncert w wykonaniu Małej Orkiestry Dętej z Ciasnej. Podczas sobotniego popołudnia zaprezentowały się również zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Herbach. Zatańczyły Mażoretki Soprano Herby oraz Grupa Tańca Nowoczesnego Destiny. W repertuarze biesiadnym zaprezentował się Zespól Złota Jesień, natomiast zespól Lisowianki zaśpiewał piosenki ludowe. Eventowi towarzyszył koncert w wykonaniu utalentowanej muzycznie młodzieży ziemi herbskiej:Weroniki Mrukwy, Elżbiety Brycht, Julii Bula, Mai Korzekwa oraz Zuzanny Mleczko. Gwiazdą wieczoru
był Mateusz Mijał – wokalista, muzyk i kompozytor, któremu sławę przyniósł utwór “Winny” nagrany wspólnie z Liberem. Imprezę zwieńczyła zabawa przy muzyce DJ.
Uroczystości towarzyszyły stoiska rękodzielnicze. O podniebienia przybyłych zadbała Kawiarenka Lamicafe oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Lisowa, które sprzedawało przybyłym bigos oraz żurek. Nie zabrakło również grilla. Najmłodsi uczestnicy mile spędzali czas w strefie animacyjnej, gdzie czekał na nich dmuchany zamek, wata cukrowa warkoczyki oraz tatuaże. Wszyscy mile wspominają sobotni czas spędzony w Centrum Herb.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Wszystkim zaangażowanym w realizację niniejszego
przedsięwzięcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.