I Powiatowy Turniej szachowy o kategorie rozegrany

W sobotę, 25 marca br., odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Herbach I Powiatowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży o kategorię V i IV zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Herbach i Szkołę Szachową ChessProject w Częstochowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Starosta Lubliniecki – pan Joachim Smyła i Wójt Gminy Herby – pani Iwona Burek. W turnieju udział wzięło 43 uczestników z powiatu lublinieckiego, a także z pobliskich miejscowości. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim, w tempie 15:15”. Uczestnicy rozegrali sześć rund. Aż 23 osobom udało się zdobyć kategorię.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju okazał się Szymon Łodziński z Koszęcina a najlepszą zawodniczką Natalia Maciaszek. Oboje zwycięzców otrzymało pamiątkowe puchary z rąk Wójt Gminy Herby. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale za udział w rozgrywkach szachowych. Szczegółowe wyniki turnieju znajdują się na stronie www.chessarbiter.com.

Dla uczestników i ich opiekunów zorganizowano poczęstunek w postaci ciasteczek oraz kanapek, a także napojów (woda, kawa i herbata). Serdeczne podziękowania organizatorzy składają Sponsorom: Restauracji Ceglany Dom w Herbach, Piekarni – Cukierni Brzezina w Lublińcu oraz Starostwu Powiatowemu w Lublińcu za ufundowanie medali oraz pucharów. Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do pana Michała Wejsig za pracę sędziowską podczas turnieju.

Cieszymy się, że gra w szachy zyskuje w ostatnich latach na popularności wśród młodego pokolenia, bowiem cytując słowa Franka Marshala: „szachy uczą życia. Uczą jak walczyć, jak iść na kompromis, jak się wycofać …”

Organizatorzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, strona główna i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.