Warsztaty wikliniarskie

19 września br. odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Rodzinne Rękodzieło, które zainaugurowały warsztaty wikliniarskie. Zapomniane dawno rękodzieło  okazało się strzałem w dziesiątkę. Uczestniczące w nim rodziny lub pojedyncze osoby poznawały technikę wyplatania wikliny pod okiem rękodzielnika Pani Dagmary Kostrzewskiej. Choć praca z wikliną do łatwych nie należy to uczestnicy z zapałem przystąpili do pracy.  Nauki wyplatania uczyli się na sercu, rybie i kole, które było podstawą  tacy.  Jak na pierwsze zajęcia było wspaniale, pomimo że ręce, a szczególnie palce bolały. Serdecznie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególnie najstarszym uczestniczkom: pani Ludwice i Jadwidze oraz najmłodszym dziewczynkom: Malwince oraz Laurze.

Kolejne warsztaty wikliniarskie już 16 października 2020r. (sobota) w godz. 10:00-13:00.  Powstałe cudeńka i cuda możecie podziwiać na zdjęciach. Są godne pozazdroszczenia. Gratulacje dla odważnych i pełnych zapału mieszkańców naszej gminy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.