Zajęcia w GOK w roku 2020-2021 dla dzieci

Gminny Ośrodek Kultury w Herbach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach/warsztatach  organizowanych w roku kulturalnym 2020/2021.

Programowanie/Robotyka z Akademią Młodego Inżyniera…

Na zajęciach dzieci i młodzież nauczą się konstruowania   i  programowania, które jest niezbędne do logicznego oraz matematycznego myślenia,  rozumowania i rozwiązywania naukowych problemów.

Zajęcia prowadzone będą przez Instruktorów Akademii Młodego Inżyniera z Lublińca.  Zajęcia w małych grupach (12 osób). Dni i godziny zostaną ustalone w porozumieniu z uczestnikami oraz instruktorem.

Show dance

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 8 do 12 lat, spragnione ruchu, które rozpiera energia, na zajęcia do grupy początkującej tańca nowoczesnego.
SHOW DANCE – to taniec, który łączy w sobie różne style taneczne, zaliczany do tańca sportowego. Taniec charakteryzuje się szybkim tempem oraz wymachami nóg, szpagatami jak i figurami akrobatycznymi. Ten styl tańca charakteryzuje energia i rytm. Ćwiczenia wykonywane podczas zajęć rozwijają poczucie rytmu, stymulują rozwój psychoruchowy i koordynację, są bardzo energiczne i widowiskowe. Show dance to świetna zabawa, niezwykle żywiołowe układy choreograficzne, dające wiele radości.

Instruktor: Justyna Gola
Termin zajęć: wtorki,  godzina 17:00-18.30
Start: 8 września br. Pierwsze zajęcia darmowe.
Miejsce: sala widowiskowa GOK Herby, ul. Lubliniecka 31

Mażoretki SOPRANO

Chcesz zostać mażoretką, tańczyć z pomponem i pałeczką marszową?! Zacznij swoją przygodę z tańcem w Grupie Tanecznej Mażoretek – Soprano.

Zajęcia w piątek.  Pierwsze spotkanie  4 września:

• roczniki 2014-2013 – godzina 15:00
  • roczniki 2012-2009 – godzina 16:00
  • roczniki 2008-2004 – godzina 17:00

Instruktor: Małgorzata Prowda
Miejsce: hala sportowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Herbach, ul. Katowicka 6

Językowa przygoda

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do nauki języka obcego – języka angielskiego, które rozwiną w nich pasję do nauki i poznawania świata.

• Angielski dla najmłodszych – przedszkolaczków
  • Angielski dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej
  • Angielski dla uczniów klas  IV-VI szkoły podstawowej
  • Angielski dla uczniów klas  VII-VIII szkoły podstawowej

Zajęcia w małych grupach,  dni i godziny zajęć ustalone zostaną w późniejszym terminie.
Plastyka z wyobraźnią to zajęcia,  które rozwijają sprawności motoryczne i wrażliwość artystyczną dziecka, kształtując przy tym jego wyobraźnię, zdolność myślenia i  potrzebę aktywności.

Dzięki różnorodności materiałów plastycznych uczestnik może stymulować swoje zdolności twórcze, rozwija fantazję, poprawia myślenie, poszukuje nowych rozwiązań i skojarzeń. Każdy miesiąc zajęć będzie pod innym tematem, o czym będziemy informować z wyprzedzeniem.

Wrzesień to Szycie Artystyczne.

Instruktor: Agnieszka Mitura-Bagińska
Termin zajęć: druga i czwarta sobota września, tj. 12 i 26 września, godzina 10:00-12.30
Miejsce: sala widowiskowa GOK Herby, ul. Lubliniecka 31

Rodzinne rękodzieło

Dziewczynka w przedszkolu siedzi przy stole ze swoją nauczycielką i maluje kolorowymi farbami patrząc na kogoś w górę.

Żyjemy w ciągłym biegu, goniąc za przyszłością, zapominając o przeszłości.  Rodzinne rękodzieło  to zajęcia, podczas których będziemy poznawać ginące zawody naszych przodków. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z  dorosłymi członkami rodzin: rodzicami, dziadkami, ciociami, wujkami, kuzynami czy też starszym rodzeństwem.

W ramach najbliższych zajęć  proponujemy warsztaty wikliniarskie. Szczegóły na osobnym plakacie.

Ilość miejsc: ograniczona.
Wiek: gwarantujący samodzielny udział w zajęciach.
Odpłatności: zróżnicowane
Zapisy: w biurze GOK-u lub pod nr tel. 579 954 907 co najmniej dwa dni przed spotkaniem.

ZAPRASZAMY DO GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W HERBACH😊

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.